Dzień Ziemi w Drzewie życia – Warszawa 24 kwietnia

Kochani,
Wołamy Was do Kręgu dla Matki Ziemi…Dzień Ziemi jest obchodzony wiosną dla zwrócenia uwagi na równowagę ekologiczną naszej planety. Po raz pierwszy był obchodzony w 1970 roku w USA, a w 1990 r stał się akcją na skalę globalną. Jego konsekwencją był Szczyt Ziemi w 1992 r. w Rio de Janeiro.Idea troski o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

Jest wyrazem powrotu kobiecych jakości i szacunku do emanacji żeńskiej energii matki. Planeta nazywana Matką Ziemią, daje nam oparcie, nosi, przyciąga i karmi. Jest żywą istotą obdarzoną świadomością i duchową energią Kundalini.Wiele rdzennych ludów otaczało Ziemię czcią, składając jej dziękczynienie i dbając o jej naturalne zasoby.

W tradycji Inków Pachamama to bogini ziemi, zapewniająca żyzność pól i płodność, wyobrażana pod postacią smoczycy, opiekunka siewu i żniw, odpowiedzialna za trzęsienia ziemi. Pachamama uznawana jest za małżonkę boga stwórcy Pacha Kamaqa, a w innej wersji mitu – boga słońca Inti.

W Peru (a także w niektórych częściach Boliwii i Ekwadoru) odbywa się starożytna ceremonia zwana „Despacho”. To słowo oznacza po hiszpańsku „wysłanie wiadomości lub paczki opieki” i jest to akt miłości, który przypomina nam o wzajemnych powiązaniach między wszystkimi istotami, żywiołami, duchami i świętymi miejscami. Despachos dają nam możliwość chwilowego powrotu do zasadniczej jedności ze wszystkim, co istnieje, z żywą energią (Kawsay Pacha) Wszechświata.Kiedy wykonujemy ceremonię Despacho, staramy się oddać Życiu, tworząc przestrzeń w czasie, która pozwala nam okazać naszą wdzięczność.

Wśród Indian Quechua ceremonia despacho jest centralnym elementem ich duchowego i rytualnego dziedzictwa. Kiedy miejscowi udają się do szamana, niezależnie od tego, czy szukają lepszego zdrowia, bardziej kochającego związku, czy uzdrowienia z żalu, pierwszą rzeczą, którą często robi się, jest despacho.

Rytuały Despacho mają na celu wyrównanie, zrównoważenie i zharmonizowanie trzech poziomów świadomości: Yankay (fizyczny wszechświat), Yachay (duch lub centrum mądrości) i Munay (centrum uczuć lub serca). Budując swój własny pakiet lub despacho, wnosisz wszystkie aspekty swojej świadomości w ten proces. Wchodzisz w odmienny stan świadomości, który jest zestrojony ze wszystkimi tymi centrami energii.

Obecnie Ziemia jest w procesie Wzniesienia, a jej częstotliwość nieustannie się podnosi, wpływając na przemiany zachodzące w świadomości ludzi.Czując puls Życia tętniącego w rytmie Serca Matki Ziemi, pragniemy ją uczcić i złożyć jej dziękczynienie, celebrując nasz związek z nią i wszystkimi żywymi istotami, które wraz z nami ją zamieszkują. Czujemy płynącą z głębi duszy potrzebę, by zebrać się w Kręgu i wspólnie wyrazić śpiewem i tańcem naszą wdzięczność za jej energię, miłość, obfitość i piękno, którymi nas obdarza.

Pragniemy ofiarować Pachamamie kwiaty i ceremonię Kakao.Usiądziemy w Kręgu, by sącząc Kakao, połączyć się z naszymi ciałami i poczuć nasze Serca. Połączymy nasze Serca z Sercem Matki Ziemi. Wsłuchamy się w jej puls i szept, by odkryć, jak możemy jej służyć, aby chronić jej naturalne zasoby, pomóc jej się odrodzić i wspierać w procesie Wzniesienia.


Ewa Lewandowska poprowadzi sesję Soul Body Fusion dla Ziemi. Prosty i piękny proces podniesienia wibracji dla nas i wszystkiego co nas otacza.Duet Anahata Soul System & Marcin Urzędowski zabiorą nas w podróż muzyczną „Pieśni dla Ziemi”. Poczujemy swoje ciała i krążącą w nich energię w ruchu.

Przy blasku świec i zapachu kadzideł, będziemy śpiewać i tańczyć do wysoko wibracyjnej muzyki w wykonaniu duetu Anahata Soul System i Marcina Urzędowskiego, radując się i wysyłając miłość, wdzięczność i szacunek do Matki Ziemii, która dała nam życie i której częścią jesteśmy.

Dagmara Gmitrzak zaprosi nas do wspólnego zaśpiewania kilku pięknych Pieśni z Serca dla Ziemi.

„Ciało jest bardzo ziemskie…odczucie go to poczucie życia ziemi. Energia żywiołu ziemi już w Tobie jest, jest Tobą. Kiedy następnym razem poczujesz, że tracisz grunt pod nogami, poczujesz się rozproszony, niepewny, słaby przywołaj ziemię” Tenzin Wangyal.

Kamila Kułak poprowadzi masaż w kręgu, rozmasujemy napięcia wzdłuż kręgosłupa. z ramion, szyi i głowy. Pobudzimy energię życiową, kreacji a nasza praktyka będzie wzmocniona energią kręgu i wspólną intencją.

Naszą wspólną celebrację zakończymy relaksem przy delikatnych dźwiękach mis kryształowych, tybetańskich, dzwonków, liry i innych instrumentów, na których zagrają Olga Komorowska – Jóźwicka i Kajtek Strzelczyk z duetu Anahata Soul System, byśmy mogli oddać nasze ciała i ich ciężar Matce Ziemi z ufnością, że przyjmie nas z miłością.

Wydarzenie powstaje w kokreacji członków Rodziny Drzewa Życia, których sylwetki przedstawimy w postach w wydarzeniu:

Anahata Soul System: Olga Komorowska – Jóźwicka i Kajtek Strzelczyk
Dagmara Gmitrzak
Kamila Kułak
Ewa Lewandowska
Monika Mooni Popowicz
Marcin Urzędowski
Grafika: dar Madam Miko – dziękujemy 🙂INFORMACJE ORGANIZACYJNE:Czas: sobota, 24 kwietnia, godz. 19.00 – 22.00
Miejsce: Drzewo Życia, ul. Prezydencka 11, Stara OchotaDonacja: od 55 – 108 zł (jak czujesz, na ile Cię stać, czym chcesz wesprzeć intencję)Informacje: Mooni [email protected], tel. 506 068 362Zgłoszenia:
przez formularz: https://forms.gle/KKcJmHPPECNbj6jY8Zabierz ze sobą wygodny, odświętny strój i koniecznie wodę do picia. Nie jedz na dwie godziny przed Ceremonią Kakao, a w ciągu dnia zadbaj o lekkie posiłki.
Nie przyjmuj substancji psychoaktywnych.
Możesz zabrać kwiaty na wspólny ołtarz.Do zobaczenia w przestrzeni Miłości i Świadomości Drzewa Życia ♥

Dzień Ziemi w Drzewie Życia - massagewithkamila.com
Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *