Twórcą tej metody jest rdzenny hawajczyk – kahuna – uzdrowiciel dr Maka’ala Yates od którego uczę się od 2015 roku w Polsce i na Hawajach.
Technika Mana lomi opiera się na hawajskiej koncepcji pracy z „maną” czyli siłą życiową ciała, umysłu i duszy. Lomi opisuje koncepcję przepływu energii.
Osoby praktykujące mana lomi wykorzystują wiele technik, które wpływają na włókna mięśniowe i receptory bólu. Techniki te są nieinwazyjne i przynoszą wspaniałe rezultaty.
W przypadku tych zaawansowanych ważną umiejętnością jest precyzyjna kompresja i rozciąganie przyczepów mięśniowych co przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę.
Niezwykle ważna jest intencja osoby masującej i otwarcie na rezultat bez przywiązania z poszanowaniem tempa na który dana osoba przyjmująca pozwala dotknąć siebie głęboko aż do kości gdzie wg hawajczyków przechowywana jest pamięć naszego DNA.
Masaż nie jest bolesny, polecam go osobom, które zmagają się z nadmiernym napięciem, bółem gdzie wtedy pracujemy nad konkretnym problemem. Odbywa się na stole do masażu, trwa do 1,5 godziny.